תינוקות המזון

תינוקות המזון

תינוקות המזון

עמותת “הבנק החברתי למזון תינוקות” דואגת למזון עבור תינוקות שהוריהם אינם יכולים להאכילם בשל מצוקה כלכלית. השנה שמה לה העמותה למטרה להאכיל 2,000 תינוקות מגיל 0 עד שנה בכל רחבי הארץ.

"המטרה שלנו לשנת 2020 היא להאכיל 2,000 תינוקות מגיל לידה ועד גיל שנה בכל רחבי הארץ"
“המטרה שלנו לשנת 2020 היא להאכיל 2,000 תינוקות מגיל לידה ועד גיל שנה בכל רחבי הארץ” צילום: shutterstock

המצב הכלכלי בישראל הביא לכך שאמהות אינן יכולות להאכיל את התינוקות שלהן, ולכן נאלצות לעיתים להוסיף קמח כדי לדלל את המזון, במקרה הטוב, ובמקרה הפחות טוב – שולחות את התינוק לישון רעב.

זו בעיה ארצית ולא נקודתית: לא מדובר רק באמהות נזקקות שאינן יכולות לעבוד, אלא גם באמהות עובדות, חלקן אפילו בשתי עבודות, אלא שהעול הכלכלי גובר עליהן ואין ידן משגת לרכוש אוכל לתינוק שלהן.

 

לנוכח המצב הוקם “הבנק החברתי למזון תינוקות”, אשר החל לפעול בנובמבר 2018, מתוך הבנה של מציאות כואבת שבה אלפי תינוקות הולכים לישון רעבים.

“הבנו שיש צורך להקים גוף שיספק עזרה לתינוקות על בסיס יומיומי ויהיה מסוגל לחלק בכל הארץ”, מספרים בעמותה.

“אנו מקבלים עשרות פניות ביום, וכל הזמן מנסים לשפר את היכולות שלנו לקלוט כמה שיותר משפחות למרות האתגרים הרבים. כיום אנחנו מאכילים כ-600 תינוקות על בסיס חודשי, כשכל חודש המספר עולה בעשרות תינוקות נוספים”.

 

נציגי העמותה פרוסים ביותר מ-100 נקודות (ערים, ישובים) איסוף עם יותר מ-500 מתנדבות (שגרירות) שאוספות קופסאות מזון ומעבירות למשפחות. הבנק החברתי למזון תינוקות פועל על ידי מתנדבים בלבד, שלוקחים חלק בניהול הלוגיסטיקה והשינוע ובכל תפקידי המנהלה, כדי לתחזק את הבנק ולהגדיל אותו באופן קבוע.

 

משפחה שאושר לה סיוע תקבל ליווי מהעמותה עד הגיעו של התינוק לגיל שנה ובכל חודש בחודשו.

“אנחנו נמצאים בקשר קבוע עם כל לשכות הרווחה בארץ ולא מקבלים סיוע ממשלתי”, מדגישים בעמותה. “המטרה שלנו לשנת 2020 היא להאכיל 2,000 תינוקות מגיל לידה ועד גיל שנה בכל רחבי הארץ”.

הבנק החברתי למזון תינוקות הוא של החברה כולה, כולנו שותפים אחראים, יחד נוכל לשנות את פני המציאות הכאובה הזאת.

לתרומות: https://www.2help.org.il/donate | ב- Bit וב- PayBox לנייד: 0556869150

 

שתף פוסט זה